Odkryj piękno posadzek epoksydowych

Powłoka lub wylewana posadzka epoksydowa do garażu i salonu

Na pewno się z nimi spotkałeś. Mogą to być nierzucające się w oczy, surowe, ale bardzo funkcjonalne posadzki garaży parkingowych, sprawiające wrażenie, że wytrzymają każde obciążenie. Ale są to również perełki designu – podłogi, które można uznać za dzieła sztuki, zdobiące nowoczesne recepcje, luksusowe sklepy i salony, stylowe kawiarnie, czy też rezydencje chwalone za architekturę i wystrój wnętrz. To tylko ułamek budowlanego świata, w którym posadzki epoksydowe znajdują swoje zastosowanie.

Jeden system, wszechstronne zastosowanie

Wszechstronność to często pojęcie kryjące w sobie kompromisy. Szuka się równowagi między funkcjonalnością a estetyką, co może prowadzić do przeciętności, która nie wybija się w żadnym kierunku. Jednak posadzki epoksydowe można naprawdę uznać za wszechstronne ze wszystkim, co się z nimi wiąże. Ich właściwości użytkowe idą w parze z estetycznymi. Jednocześnie jest to stosunkowo prosty system, w którym niewielka grupa produktów może pokryć szeroki zakres wymagań użytkowych i estetycznych. Nie potrzebujemy też żadnego specjalistycznego sprzętu, a wszystko to przy bardzo niewielkim zaangażowaniu czasowym. Czy to brzmi zbyt fantastycznie? Wady w porównaniu z systemami konwencjonalnymi są naprawdę trudne do znalezienia.

 

Wylewana posadzka epoksydowa jest…

ODPORNA – na wodę, sole, produkty ropopochodne, chemikalia i duże obciążenia mechaniczne.

JEDNORODNA – bez spoin, zniekształcających jej wygląd wizualny i ograniczających jej trwałość.

ŁATWA W UTRZYMANIU – gładka, zmywalna i odporna na napór ekip sprzątających i wody pod ciśnieniem.

IDEALNA RÓWNIEŻ DO RENOWACJI – nie zwiększa kompozycji podłogi, pod pewnymi warunkami może być stosowana na oryginalne płytki lub inne pokrycia, może być stosowana do renowacji starszych powłok epoksydowych, wyrównuje nierówności i niedoskonałości dzięki naturalnym właściwościom wyrównującym.

BEZPIECZNA – pozwala na uzyskanie antypoślizgowego wykończenia od drobnej szorstkości do najwyższej klasy. Dzięki swojej antystatycznej konstrukcji może rozpraszać ładunki elektrostatyczne i w ten sposób zapobiegać powstawaniu wyładowań zagrażających wrażliwej elektronice; system ten jest również uzasadniony w środowiskach zagrożonych wybuchem.

ŁADNA – możliwość łączenia pełnego spektrum odcieni RAL na wiele sposobów, otwierając drzwi do niemal nieograniczonej kreatywności, a jednocześnie jest prosta i delikatna.

Wylewane posadzki epoksydowe i ich zastosowanie

Styl industrialny to jeden z aktualnych trendów w aranżacji wnętrz. Zaczęło się od terminu „loft”. Jest to dawny obiekt przemysłowy lub magazynowy przekształcony w budynek mieszkalny. Później ta koncepcja została przeniesiona na nowe budynki – mieszkania, powierzchnie komercyjne i lokale gastronomiczne, gdzie staramy się naśladować industrialny wygląd. Industrialny wygląd posadzki doskonale wpisuje się w styl przemysłowy, zachowując przy tym swoje wyjątkowe właściwości. Posadzka epoksydowa nadaje się więc do garażu, hali produkcyjnej czy pomieszczenia gospodarczego – w miejscach jej pierwotnego zastosowania.

 

Spełnia cel, wprowadza w nastrój i pobudza kreatywność

Dzięki właściwościom takim jak wysoka trwałość i łatwość konserwacji, posadzki epoksydowe doskonale nadają się do pomieszczeń użyteczności publicznej, takich jak szpitale, szkoły i żłobki. Szczególnie w szpitalach pozwala na wyznaczenie elementów orientacyjnych, które będą trwałą częścią podłogi, a jednocześnie umożliwia zastosowanie kolorów pozytywnie wpływających na psychikę pacjentów. Podobne zastosowanie ma w szkołach i przedszkolach, gdzie prawidłowo wykonana podłoga może zachęcać do zabawy lub kreatywności. Istnieje naprawdę wiele przestrzeni publicznych, w których można wykorzystać te aspekty.

Samodzielnie czy z profesjonalną firmą?

Mamy również dobrą wiadomość. System epoksydowy EPOXIN jest stosunkowo prosty w aplikacji i nie wymaga specjalistycznego lub drogiego sprzętu. Nasza dokumentacja techniczna zawiera wszystkie ważne informacje, a szczegóły dotyczące przygotowania i procedury aplikacji posadzki epoksydowej można znaleźć na naszej stronie internetowej. Jesteśmy również dostępni do konsultacji online lub telefonicznie.

Podłogę w pomieszczeniu gospodarczym lub garażu może wykonać nawet przeciętny majsterkowicz. Powierzenie o wyższych wymaganiach estetycznych zalecamy zlecić profesjonalnej firmie lub przystąpić do nich dopiero po wcześniejszym zdobyciu doświadczenia.

Podczas pracy z epoksydami należy ściśle przestrzegać wszystkich podanych procedur i warunków aplikacji. Szczególną uwagę należy zwrócić na przygotowanie podłoża i czystość miejsca pracy. Jeśli tylko te warunki zostaną zachowane, posadzka epoksydowa odwdzięczy się nam swoją funkcjonalnością, pięknem i trwałością.