Odkryj piękno detali dzięki żywicy epoksydowej do zalewania

Kreatywni artyści znają już piękno żywic epoksydowych do zalewania. Dzięki nim możliwe jest ozdabianie mebli, akcesoriów domowych, ale także biżuterii. Dzięki swojej przezroczystości mogą być barwione różnymi odcieniami kolorów, ale można również potraktować pewnym stopniem przezroczystości. Podsumowaliśmy dla Ciebie kilka inspiracji na temat tego, co można z nich stworzyć.

Stoły do jadalni i stoliki konferencyjne z żywicy epoksydowej

Bardzo popularna technika stosowania żywic epoksydowych do ożywienia stołów do jadalni i stolików konferencyjnych. Stolarze z nich bezpośrednio tworzą dzieła sztuki, które z pewnością Ci się spodobają. Najczęściej spotykamy się z odlewaniem litych kawałków drewna, które zachowują swoją charakterystyczną naturalną strukturę. Ale to nie jedyne możliwe rozwiązanie. Nie bój się eksperymentować i spróbuj zalewać drewno w różne kształty, kontrastujące kolory lub zalej przedmioty bezpośrednio na stół.

Zegar ścienny z żywicy epoksydowej

Stwórz niepowtarzalny element wystroju swojego domu. Zegary zalane żywicą epoksydową i kolorowym pigmentem wyglądają stylowo i nowocześnie. Poprzez prawidłowe mieszanie kolorów można uzyskać efekt fal morskich. Dzięki odpowiedniemu wycięciu drewna i niebieskiemu kolorowi żywicy epoksydowej możliwe jest uzyskanie efektu kuli ziemskiej.

Biżuteria z żywicy epoksydowej

Szczególnie miłośnicy biżuterii będą usatysfakcjonowani. Stwórz własną, niepowtarzalną biżuterię, której nikt inny nie będzie miał. Kolczyki, pierścionki, wisiorki o różnych kształtach i kolorach. Połącz kilka odcieni w jedną formę, baw się przezroczystością lub wlej kwiat lub metalowe kawałki do biżuterii. Bądź oryginalny i nie bój się próbować.

Spodki, podkładki epoksydowe

Bardzo łatwe w produkcji i jednocześnie skuteczne. Odlej przypadkowe płaskie kształty lub użyj formy, do której wystarczy wlać niewielką ilość masy do zalewania. Do dekoracji można użyć kolorowych pigmentów, które należy rozprowadzić igłą, ewentualnie wylewać kawałki metalu, kamienie itp. Po utwardzeniu wykańczamy krawędzie malując. Gorące napoje można również umieszczać na podkładkach z żywic epoksydowych.

Miski i etażerki epoksydowe

Dochodzimy do nieco bardziej skomplikowanych zastosowań żywic epoksydowych. Przy tworzeniu misek jubilerskich ważne jest, aby pomyśleć o cienkich warstwach i lekkich skosach. Etażerki wymagają wiercenia, co jest możliwe po całkowitym utwardzeniu materiału. Dekorowanie jest już w Twojej wyobraźni. W takim przypadku miski i etażerki są bardziej odpowiednie na biżuterię i rzeczy osobiste. W przypadku żywności zalecamy nie kłaść bezpośrednio na powierzchni, ale na serwetce lub umieszczać ją w koszach.

Dekoracje i akcesoria z żywic epoksydowych

Światła można również wlać do żywic epoksydowych, co może stworzyć ciekawy efekt. Dzieci z pewnością docenią taką lampkę jako lampkę nocną lub po prostu do zabawy. Żywice epoksydowe dają nam nieograniczone możliwości nie tylko w zakresie mebli, wyposażenia wnętrz, biżuterii, ale również jako idealne prezenty dla naszych bliskich. Zalane imienia w ulubionych kolorach lub z kwiatów to piękny prezent na święta lub urodziny. Artystyczne dusze mogą tworzyć z masy różne kształty dla przyjemności i dekoracji w domu. Uwolnij swoją kreatywność i odkryj piękno w szczegółach dzięki żywicom epoksydowym.

Żywica epoksydowa do zalewania EPOXIN DEKOR

Tworząc powyższe przedmioty i tym podobne, użyj epoksydowej masy zalewowej EPOXIN DEKOR. Jest to dwuskładnikowa przezroczysta masa na bazie żywic epoksydowych odpowiednia również do barwienia pigmentów. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie produktu.

 

EPOXIN DEKOR

 

Przydatne wskazówki dotyczące pracy z żywicą epoksydową do zalewania

Masę należy nakładać najlepiej w temperaturze +20°C. Nie zaleca się aplikacji w temperaturach poniżej 15°C lub powyżej 30°C. Po wymieszaniu masy należy ją odstawić na co najmniej 30 minut przed aplikacją, aby zapobiec powstawaniu pęcherzyków powietrza. Rozlana masa powinna stwardnieć wystarczająco długo w zależności od objętości. Obróbka przez frezowanie, szlifowanie i wiercenie jest możliwa najwcześniej po 7 dniach.