uszczelniacz kominkowy

Uszczelniacz kominkowy 1200 °C

Uszczelniacz kominkowy to jednoskładnikowy kit uszczelniający, utwardza się przez kontakt z wilgocią z powietrza, tworzy trwałe i mocne połączenie, jest odporny na wysokie temperatury. Nadaje się do uszczelniania połączeń kominków, pieców, kotłów, a także systemów kominowych Schiedel. Może być stosowany do uszczelniania i naprawy pęknięć, rys i fragmentów wypełnień zaprawą szamotową.

Każdy komin wymaga regularnych przeglądów i konserwacji, aby zapewnić bezpieczeństwo i skuteczność wyprowadzania spalin. Wraz z upływem czasu kominy mogą ulegać uszkodzeniom, takim jak pęknięcia, rysy, fragmenty wypełnień zaprawą szamotową. W takich przypadkach uszczelniacz kominkowy może być skutecznym sposobem na naprawę takich uszkodzeń.

Aby naprawić uszkodzony komin za pomocą uszczelniacza kominkowego należy najpierw ocenić rodzaj i rozmiar uszkodzenia. W przypadku drobnych pęknięć i rys uszczelniacz kominkowy może być aplikowany bezpośrednio na uszkodzone miejsce. Jeśli pojawią się większe uszkodzenia, zaleca się najpierw wzmocnienie uszkodzonego obszaru za pomocą siatki lub taśmy szklanej, a następnie nałożenie uszczelniacza.

Przed rozpoczęciem naprawy należy upewnić się, że komin jest czysty i suchy, aby uszczelniacz mógł prawidłowo utwardzić się i tworzyć trwałe połączenie. W przypadku stosowania produktu do uszczelniania połączeń należy sprawdzić, że połączenie jest dokładnie wypoziomowane i szczelne.

Uszczelniacz kominkowy jest skutecznym i łatwym do stosowania produktem przeznaczonym do naprawy i uszczelniania uszkodzonych kominków, pieców, kotłów i systemów kominowych. Przed rozpoczęciem naprawy należy dokładnie ocenić rodzaj i rozmiar uszkodzenia, aby wybrać odpowiedni sposób naprawy. W przypadku większych uszkodzeń zaleca się skorzystanie z usług specjalisty.

Uszczelniacz kominkowy – właściwości, zalety, zastosowanie

  • gotowy do użycia, łatwy w stosowaniu
  • wysoka odporność termiczna do +1200 °C
  • wysoka przyczepność do chłonnych i niechłonnych materiałów

Szczegółowe informacje o produkcie, procedury, wartości itp. podane są w karcie technicznej.

Przejdź do strony produktu