Łatwa naprawa betonu za pomocą BETON FIX

Uszkodzenie starszych powierzchni betonowych może być prawdziwym problemem nawet dla doświadczonych majsterkowiczów. Dzięki produktowi BETON FIX z łatwością naprawisz pęknięcia w betonie, wgniecenia, odpryski na krawędziach, narożnikach i inne niedoskonałości. Nadaje się zarówno do użytku zewnętrznego, jak i wewnętrznego, dlatego z łatwością można go wykorzystać do naprawy betonowej podłogi w garażu, naprawy pęknięć w betonie na balkonie, czy też naprawy odprysków krawędzi schodów na tarasie.

Co można naprawić za pomocą Beton Fix?

Jest to dwuskładnikowy uszczelniacz na bazie żywicy poliestrowej, który doskonale nadaje się do szybkich napraw betonu. BETON FIX oferuje proste i skuteczne rozwiązanie niezależnie od tego, czy jest to naprawa posadzek betonowych, naprawa betonu na zewnątrz, naprawa pęknięć i dziur, czy też estetyczna korekta krawędzi i narożników. Doskonale sprawdza się również jako klej do kamienia i elementów murowanych. Jest po prostu idealnym pomocnikiem przy remoncie tarasu, balkonu czy garażu.

Jak szybko naprawić beton?

Łatwość użycia i oszczędność czasu jest dla nas priorytetem, dlatego w przypadku produktu BETON FIX wybraliśmy najwygodniejsze opakowanie z aplikatorem, z którego może korzystać każdy. Nie jesteś majsterkowiczem? To żaden problem! Kartusz służy zarówno do wymieszania dwuskładnikowej masy, jak i prawidłowej aplikacji. Będziesz potrzebował tylko pistoletu do aplikacji, pacy lub szpachelki.

  1. Podczas naprawy betonu należy dokładnie oczyścić wszystkie pęknięcia, wgniecenia i inne miejsca, w których będzie nakładana masa. Najlepszym sposobem na pozbycie się kurzu jest przedmuchanie go sprężonym powietrzem, jednak w warunkach domowych wystarczy zwykły odkurzacz.
  2. Należy odkręcić nakrętkę wkładu i założyć końcówkę mieszającą . Za pomocą pistoletu do aplikacji należy wyciskać masę poza miejscem aplikacji (na przykład na kawałek kartonu) do uzyskania równomiernego koloru masy. Oznacza to, że oba składniki są równomiernie wymieszane i BETON FIX jest gotowy do użycia.
  3. Należy nałożyć masę naprawczą bezpośrednio na pęknięcia, ubytki i spoiny. Należy masę wcisnąć tak głęboko, jak to możliwe i wypełnić całą przestrzeń.
  4. Masę należy wygładzić i wyrównać za pomocą pacy lub szpachelki. W przypadku naprawy krawędzi stopni lub narożników należy nadać im pożądany kształt.
  5. Po około godzinie powierzchnia jest utwardzona i można ją dalej szlifować lub malować.

Beton naprawczy można stosować nawet w temperaturach poniżej zera. W takim przypadku ważne jest, aby kartusz z masą nie był zimny. Zaleca się wcześniejsze podgrzanie go do 20 °C. Produkt należy przechowywać w pomieszczeniach, w temperaturze od +5 °C do +25 °C, dnem do dołu.

Po użyciu masy należy dokładnie wyczyścić wszystkie narzędzia i szpachelki. Masa twardnieje dość szybko i przywiera do wszystkiego. Jeśli nie chcesz zniszczyć swojej ulubionej szpachelki, należy ją wyczyść w odpowiednim czasie z resztek mieszaniny. To samo dotyczy miejsc, w których przypadkowo pozostał BETON FIX i masy wyciśniętej z pistoletu przed idealnym wymieszaniem. W przeciwnym razie będziesz miał dodatkową pracę z niechcianymi kawałkami mieszaniny.

Porady i wskazówki dotyczące naprawy betonu

  • Bardzo cienkie pęknięcia można zarysować i poszerzyć za pomocą odpowiedniego narzędzia lub szlifierki. Masa lepiej dotrze do dna, a naprawa pęknięć w betonie będzie trwalsza.
  • Produkt BETON FIX można nakładać także na mokre powierzchnie, dzięki czemu nie trzeba się martwić naprawą wydrążonego betonu na zewnątrz.
  • Jeśli nie masz w domu profesjonalnej pacy lub szpachelki, można zaimprowizować drobne naprawy. Do tego celu świetnie nadają się stare karty lojalnościowe wielkości karty kredytowej.

Istnieje wiele produktów do naprawy pęknięć w betonie. Jeśli jednak chcesz uzyskać szybki, wysokiej jakości rezultat przy minimalnym wysiłku, dwuskładnikowy produkt BETON FIX jest doskonałym wyborem. Naprawę pęknięć w betonie wykonasz w ciągu kilku minut, a po godzinie będziesz gotowy do następnego zadania. Jeśli remontujesz balkon lub taras, następnym krokiem jest z pewnością nałożenie hydroizolacji i ułożenie płytek ceramicznych.

Wideo z aplikacji

Szczegółowe informacje o produkcie, procedury, wartości itp. podane są w karcie technicznej.